معرفی بازی کلش آف کلنز ” clash of clans “

معرفی بازی کلش آف کلنز ” clash of clans “

کلش آف کلنز – clash of clans یکی از بازی های پرطرفدار استراتژیکی است که در گوگل پلی بالاترین نصب بازی های استراتژیکی را به خود اختصاص داده است .

این بازی توسط شرکت سوپرسل ” supercell ” ارائه شده است که یکی از بهترین شرکت ها در ارائه بازی های آنلاین است .

چندین سال است که این بازی در گوشی اکثر کاربران ایرانی دیده میشود و هنوز هم عده بسیار زیادی با شوق و هیجان این بازی را ادامه میدهند .

این بازی به صورت آنلاین میباشد و شامل پرداخت درون برنامه ای است . یعنی میتوانید در میان بازی منابع بازی را با هزینه هایی که مشخص کرده اند خریداری کنید .

این بازی جنگ میان دهکده ها هست . جنگ دهکده ها همیشه در میان کاربران محبوب است زیرا موفقیت ازآن کسی است که رهبر خوبی برای دهکده باشد .

شما در این بازی نقش رهبر و فرمانده دهکده را بر عهده دارید و باید استراتژی های دفاعی مستحکم برای دفاع از دهکده بچینید و نقشه دهکده خود را جوری تنظیم کنید که حریف های شما نتوانند از دهکده شما منابعی را ببرند .

این یک معرفی برای کاربرانی است که تازه میخواهند با کلش آشنا شوند و گیمرهای کلش شاید با بسیاری از مفاهیم این بازی آشنا هستند و مخاطبان این نوشته ی ما کاربران ورودی جدید به کلش آف کلنز میباشند .

کلش آف کلنز دارای 13 تاون هال (در آخرین آپدیت خود در سال 1399 ) میباشد . در ابتدا که وارد میشوید تاون هال یا خانه مرکزی دهکده شما در سطح 1 قرار دارد .

بنابراین باید با حمله به دهکده های حریفان منابع جمع کنید و تاون هال خود را به سطح بالاتر ارتقا دهید و

در هر تاون هال به شما نیروهای جدیدتر و ابزارهای دفاعی جدیدتری داده میشود .

منابع مورد نیاز در بازی کلش

در این بازی شما از 4 منبع برای ارتقا استفاده میکنید . اولین منبع مورد نیاز بازی کلش آف کلنز سکه زرد رنگ میباشد . از این سکه ها برای ارتقای ابزارهای دفاعی استفاده میکنید و همچنین برای ارتقای تاون هال خود به سکه نیاز خواهید داشت .

خرید سکه در کلش آف کلنز
خرید سکه در کلش آف کلنز

سکه ساز هایی نیز وجود دارند که برای شما روزانه سکه تولید میکنند ولی این سکه ها به حدی نیستند که نیازهای شما را سریع رفع کنند و برای پرکردن مخازن خود به سکه های بیشتری نیاز دارید .

منبع دوم کلش آف کلنز اکسیر صورتی رنگ میباشد . از اکسیر برای ارتقای نیروهای حمله استفاده خواهید کرد . همچنین در این بازی اردوگاه ها و سرباز خانه هایی هستند که باید به سطوح بالاتر بروند تا با نیروهای بیشتر و جدیدتری به حمله بروید . برای ارتقای سربازخانه و اردوگاه به اکسیر صورتی نیاز دارید و این منبع نیز از اکسیرسازها و همچنین از طریق حمله هایی که به حریفان خود میکنید قابل دسترسی است .

اکسیر قرمز یا صورتی در کلش آف کلنز
اکسیر قرمز یا صورتی در کلش آف کلنز

منبع سوم جم یا الماس میباشد که این یکی از منابع کمیاب بازی است و فقط در شرایط خاص میتوایند این منبع را به دست آورده و باید برای خرج کردن آن دقت به خرج دهید و به هرچیزی الکی الماس استفاده نکنید .

خرید جم در کلش آف کلنز
خرید جم در کلش آف کلنز

از الماس برای دریافت کارگر استفاده خواهید کرد . درابتدای بازی شما دارای 1 کارگر هستید که این خیلی کم است و باید تعداد کارگران خود را به 5 عدد برسانید . در تاون های بالاتر میتوانید از کارگر ششم نیز استفاده کنید که گرفتن این کارگر نیز شرایط خاصی دارد .

بازی کلش آف کلنز در آپدیت های اخیر خود یک دهکده دیگر به نام دهکده شب به بازی اضافه کرد .

منبع دیگر که از تاون هال 7 قابل دسترسی است اکسیر سیاه یا نفت میباشد که برای ارتقای نیروهای حمله و قهرمان های شما یعنی آرچر کوئین و کینگ بربر استفاده خواهد شد . همچنین در تاون هال 13 قهرمان دیگری به اسم رویال چمپیون به شما داده خواهد شد که برای ارتقا به اکسیر سیاه نیاز خواهد داشت .

دهکده دوم کلش آف کلنز

در دهکده شما یک قایق وجود دارد که از این قایق میتوانید برای رفتن به دهکده شبتان استفاده کنید . در دهکده شب یا دهکده دوم حمله های شما به صورت رودرو خواهد بود یعنی وقتی حمله میکنید مستقیما بایک نفر در جنگ هستید که آن شخص نیز به دهکده شما حمله میکند و شخصی موفق خواهد بود که ستاره بیشتر یا درصد بیشتر بگیرد .

مپ دهکده دوم کلش آف کلنز
مپ دهکده دوم کلش آف کلنز

در دهکده دوم نیز باید استراتژی خاصی برای چیدن ابزارهای دفاعی در نظر بگیرید که تمامی حریفان خود را شکست دهید .

در این بازی میتوانید به کلن بپیوندید و به صورت گروهی به جنگ دشمنان بروید . این جنگ ها اصطلاحا وار نامیده میشوند و در وار هر کاربر 2 حمله دارد و باید از 2 حمله خود بهترین نتیجه را بگیرد .

در وارها میتوانید جنگ های 5 نفره تا 50 نفره را شروع کنید .البته در آپدیت های جدید کلش وار لیگ نیز اضافه شده است که قوانین خاص خود را دارد و هرماه یک بار در جهان برگزار میشود .

در مقاله های بعدی مپ های دفاعی کلش آف کلنز را منتشر خواهیم کرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *