کلش در ایران مسدود میشود ؟ تحریم ایران توسط سوپرسل

کلش در ایران مسدود میشود ؟ تحریم ایران توسط سوپرسل

طی سال های اخیر شاهد خریدهای ریالی در بازی های کلش آف کلنز و کلش رویال بودیم . این خرید ها توسط قراردادی که کافه بازار با سوپرسل بسته بود انجام میشد .

کاربران میتوانستند با کارت های بانکی ایران جم و گلدپس خریداری کنند و از خریدهای درون برنامه ای استفاده کنند .

اما خبر شوک آوری که از طرف کافه بازار ارائه شد مبنی بر عدم تمدید قرارداد سوپرسل با کافه بازار و پایان همکاری سوپرسل با ایران بود . این خبر در 19 شهریور از طرف کافه بازار ارائه شد و همه کاربران را نگران کرد .

براساس اطلاعیه کافه بازار هر احتمالی وجود خواهد داشت . حذف پرداخت ریالی و زبان فارسی از بازی های کلش آف کلنز و کلش رویال که امری حتمی است . نگرانی اصلی کاربران مسدود شدن بازی برای میلیون ها کاربر ایرانی است .

کلش در ایران مسدود میشود ؟ تحریم ایران توسط سوپرسل
کلش در ایران مسدود میشود ؟ تحریم ایران توسط سوپرسل

بعد از اطلاعیه کافه بازار همه گیمرها سردرگم شده و از صحت این خبر اطمینان نداشتند و بعد از گذشت 2 روز در 21 شهریور سوپرسل با زبان فارسی اطلاعیه را در سایت خود منتشر کرد و تیر خلاص را گیمرهای ایرانی زد .

این اطلاعیه توسط سوپرسل منتشر شد :

اطلاعیه سوپرسل درباره اتمام قرارداد با کافه بازار و مسدود سازی بازی کلش در ایران

بر اساس این اطلاعیه همه به صحت خبر کافه بازار پی بردند ولی در این اطلاعیه اگر توجه کنید تاکید سوپرسل بر عدم تمدید قرارداد با کافه بازار است و اگر هم برای کاربران ایرانی این بازی مسدود شود با ابزارهای مختلف میتواند این مسدود سازی را دور زد ، مانند استفاده از وی پی ان .

باتوجه به این اطلاعیه سوپرسل در 30 ام سپتامپر مصادف با 8 مهرماه خرید ریالی به طور کامل از بازی های کلش آف کلنز و کلش رویال حذف خواهد شد .

سوپرسل گفته است که از آپدیت بعدی این بازی برای گیمرهای ایرانی مسدود میشود ولی تاکیدی بر این موضوع نکرده است و احتمالات زیر در این موضوع صدق میکند .

احتمال اول : بدترین احتمالی که از شرکت سوپرسل احتمال میرود و برای گیمرهای کلش اف کلنز ناخوشایند است این است که تمامی اکانت های بازیکنان ایرانی را کامل حذف کند و بعد مسدود شود که در این حالت باید از ابتدا این بازی را با ابزارهای مختلف نظیر وی پی ان شروع کنید .

احتمال دوم : دومین احتمال این است که اکانت های بازیکنان حذف نشوند و فقط پرداخت ریالی حذف شده و بازی برای ایرانیان مسدود شود که در این حالت نیز میتوایند با وی پی ان اکانت خودتان را با همان سطح قبلی ادامه دهید .

احتمال سوم : آخرین احتمال که 100 درصد گیمرهای ایرانی این انتظار رو از سوپرسل دارند این است که فقط خرید ریالی از بازی حذف شده و بازی به صورت عادی باز میشود . مثل چند سال قبل که زبان انگلیسی بود .

ما هم تنها امیدمان این است که اکانت های گیمرهای ایرانی حذف نشوند و در بقیه حالت ها مشاهده میکنید که به راحتی میتوان بازی را ادامه داد .

برخی از فرضیه ها نیز مبنی بر این است که سوپرسل از خرید های درون برنامه ای توسط ایرانیان نه تنها سود نمیکند بلکه ضرر میکند .

به عنوان مثال گلدپس در بازی کلش آف کلنز با قیمت جهانی 5 دلار خریداری می شود که با ارز تومان برابر با 120 هزار تومان میشود . در حالی که این امکان را کافه بازار با قیمت 30هزارتومان تمام میکند یعنی در ایران کمتر از 2 دلار برای خرید گلدپس هزینه میشود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *