سفر به جزیره کیش ، نگین خلیج فارس

کیش یک جزیره اقامتی با وسعت 91.5 کیلومتر مربع (35.3 مایل مربع) است و به عنوان یکی از جزایر حیاتی خلیج فارس و سایت های گردشگری استان هرمزگان در 18 کیلومتری (12 مایل) از ساحل جنوبی سرزمین اصلی ایران واقع شده است. ارتفاع 30 متری از درجه اقیانوس در شمال خلیج فارس متغیر است.

کیش از گرما و آب و هوای محلی مرطوب برخوردار است اما اساساً بارندگی کم است. به دلیل وجود منطقه تجاری شل، از آن به عنوان بهشت ​​مشتریان با تعداد زیادی مغازه، خرید امکانات مواد غذایی، مناظر گردشگران، و اقامتگاه‌های اقامتی یاد می‌شود.

هر سال حدود 1.5 میلیون نفر دیگر با جزیره گفتگو می کنند. جزیره کیش در سال 2010 با توجه به مناسبت‌های نیویورک در بین 10 جزیره دوست‌داشتنی بین‌المللی رتبه‌بندی شد و چهارمین نقطه پربازدید تعطیلات تعطیلات در جنوب غربی آسیا است.

اتباع خارج از کشور که مایل به رفتن به منطقه بدون بست کیش هستند، نیازی به تهیه ویزا قبل از رفت و آمد ندارند. مجوزهای رفت و آمد قانونی به مدت 14 روز دارای مهر است. پس از آن، این جزیره به واسطه مزیت های خاص و متمایز منطقه بندکشی کیش از جایگاه ممتازی در موضوع تجارت گردشگری برخوردار است. ورود بدون بست به آبراه های این بخش، دسترسی اتباع بین المللی بدون ویزا، موقعیت استراتژیک و مجاورت با مناطق نفت خیز عسلویه، تامین برق (بنزین) بی طرفانه از سرزمین اصلی، داشتن خط هوایی بی طرف و ردیابی تحویل با فرصت حمل‌ونقل خودرو، بازه‌های برتر ایمنی و آرامش اجتماعی و درجه قهوه در آسیب‌های اجتماعی، امکانات حمل‌ونقل مفید در سراسر شهر، مراقبت متناسب از آلودگی‌های محیطی، دسترسی و نزدیکی به بنادر جهانی و شهرهای منطقه مشابه دبی، شارجه، منامه و دوحه، آب و هوای مطلوب در 8 ماه سال و داشتن سواحل مرجانی از جمله مزایای این جزیره هستند.

ماهیگیری، حیوانات مزرعه، کشتی های دریایی و تجارت نقش بومیان معمولی است.

سایر مردم کیش تاکنون در مرواریدسازی پرانرژی بوده اند. بومیان جزیره از نژادهای دراویدی، نوردیک، سامی و سیاه پوست هستند و به زبان های فارسی (فارسی) و عربی صحبت می کنند.

کیش طبیعتی منحصر به فرد و بی نظیر دارد، به همان اندازه که هوشمندانه است. گیاهان و جانوران مختلف، محصولات زراعی و الوار محلی، علاوه بر آب و هوای محلی خوب در هفت ماه سال از ویژگی‌های قابل توجه جزیره هستند.

بیرون جزیره کیش پوشیده از ماسه های مرجانی است که در نور روز می درخشد و منظره ای منحصر به فرد و جذاب را ایجاد می کند. آب شفاف ساحلی به فرد اجازه می دهد تا چند متر عمق اقیانوس را مشاهده کند که این به دلیل سبک زندگی صخره های مرجانی نزدیک به ساحل است. ساحل کیش احتمالا یکی از امن ترین سواحل روی زمین است.

جزیره کیش مجموعه وسیعی از مکان‌های غذاخوری را فراهم می‌کند که از غذاهای ایرانی تا جهانی متفاوت است.

مقاله زیر را بررسی نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *