سرمایه گذاری در ترکیه

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری ترکیه
خارجیانی که مایل به تمدید اقامت خود در ترکیه پس از اتمام دوره ویزای خود هستند، که به دنبال معافیت ویزا هستند یا می خواهند بیش از 90 روز اقامت داشته باشند، باید اجازه اقامت دریافت کنند. برای درخواست اجازه اقامت کوتاه مدت، خارجیانی که به عنوان مشاور املاک در ترکیه مشغول به کار هستند و قصد تجارت یا تجارت را دارند باید مدارک زیر را ارسال کرده و درخواست خود را به اداره مهاجرت استانی مربوطه (Göç İdaresi) ارسال کنند. سیستم (سامانه اقامت الکترونیکی) برای مجوزهای اقامت کوتاه مدت تا 2 سال معتبر است، چنین اقامت هایی که در مدت 6 ماه استفاده نشوند، لغو خواهند شد.
 درخواست اولیه
 فرم درخواست اجازه اقامت
 اصل و فتوکپی پاسپورت یا سند مسافرتی
 4 قطعه عکس گذرنامه
اثبات اقتصادی حمایت مالی در طول اقامت شما
 دعوتنامه یا سندی از طرف شخص یا شرکتی که با آن تماس دارید.
داشتن بیمه درمانی معتبر (یکی از موارد زیر کافی است).
اثبات دسترسی به خدمات پزشکی در ترکیه تحت یک قرارداد اجتماعی دوجانبه
 مدارک ارائه شده توسط سازمان تامین اجتماعی
درخواست ارسال درخواست به سازمان تامین اجتماعی جهت پرداخت بیمه سلامت همگانی
بیمه سلامت خصوصی
شرایط اخذ پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه گذاری
قوانین حاکم بر اجرای قوانین شهروندی ترکیه اخیراً تغییر کرده است. طبق مقررات جدید، خارجی هایی که حداقل یکی از گزینه های سرمایه گذاری زیر را دارند می توانند برای خود و خانواده خود تابعیت ترکیه (TC) را دریافت کنند. اگر ملک سرمایه گذاری ظرف 3 سال آینده فروخته نشود، حداقل مبلغ سرمایه گذاری 250,000 دلار تعیین می شود. این مبلغ اخیرا از 1 میلیون دلار به 250 هزار دلار کاهش یافته است. ارزش پول برابر با لیر ترکیه است).
500000 دلار آمریکا (یا معادل لیر ترکیه) را به صورت نقد در یک بانک ترکیه به مدت حداقل 3 سال واریز کنید و حداقل به سرمایه گذاری ثابت حداقل 500000 دلار آمریکا نیاز دارید.این سرمایه گذاری باید توسط وزارت دارایی، وزارت صنعت و فناوری تایید شود. تابعیت ترکیه امکان پذیر است زیرا اوراق قرضه دولتی حداقل به مدت 3 سال نگهداری می شود و سرمایه گذاری توسط وزارت دارایی تایید می شود یا سهام سرمایه گذاری با حداقل 500000 دلار در کوتاه ترین زمان خریداری می شود. این بدان معناست که شما می توانید برای خود و خانواده خود تابعیت ترکیه را دریافت کنید. مهاجرت برای همسر و فرزند (18 و زیر 18) در صورتی مناسب است که به انتخاب خود یکی از گزینه های سرمایه گذاری بالا را ادامه دهید و شرایط لازم را دارید.
چه مدت طول می کشد تا همه اعضای خانواده تابعیت ترکیه را دریافت کنند؟ معمولاً در صورت آماده شدن تمامی مدارک و انجام کار قبل و بعد از ثبت نام برای متقاضی اصلی (سرمایه گذار) و سایر اعضای خانواده برای اخذ تابعیت ترکیه و پاسپورت ترکیه بین 3 تا 6 ماه زمان لازم است. با تغییرات اخیر در قانون شهروندی، کل زمان برای اعضای خانواده برای اخذ تابعیت ترکیه در سال 2019 تنها 60 روز بوده است. سرمایه گذاری در ترکیه
با سرمایه گذاری در ترکیه، علاوه بر شهروندی و تابعیت از مزایای دیگری نیز برخوردار خواهید شد.
یکی از ساده ترین و سریع ترین راه های اخذ تابعیت ترکیه مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری می باشد. بنابراین با توجه به سهمیه سرمایه گذاری اعلام شده توسط ادارات مختلف اقتصادی کشور در زمان های مختلف می توانید ابتدا برای اقامت موقت اقدام کنید و سپس برای اقامت دائم اقدام کنید. توجه داشته باشید که بخش‌های مختلف اقتصادی و شهرهای کشور ممکن است هر سال مبالغ سرمایه گذاری متفاوتی را اعلام کنند و ممکن است لزوماً به مبالغ اعلام شده در سال 2019 اعتماد نداشته باشید. برنامه ریزی شده است که در سال 2022 در ترکیه به سرمایه گذاری دست یابد.با این حال، مقدار مورد نیاز برای سرمایه گذاری از رشته ای به رشته دیگر و از رشته ای به رشته دیگر متفاوت است. بنابراین لازم است قبل از تصمیم گیری نهایی و برنامه ریزی پرونده از توصیه سرمایه گذاری ترکیه بهره مند شوید.
روش سرمایه گذاری ترکیه
• سرمایه گذاری با خرید ملک در ترکیه
• سپرده های سرمایه گذاری در بانک های ترکیه
• اوراق قرضه سرمایه گذاری بخرید
• بورس اوراق بهادار ترکیه سرمایه گذاری
• سرمایه گذاری با روحیه کارآفرینی
• واردات و صادرات
• برندهای سودآور بخرید
با خرید ملک در ترکیه 1-سرمایه گذاری دریافت کنید
سرمایه گذاری یکی از رایج ترین روش های خرید ملک در ترکیه است که بسته به نوع و ارزش ملک خریداری شده دارای مزایای متفاوتی است.
هنگام خرید خانه در ترکیه، علاوه بر سرمایه گذاری که همه می دانیم در ملک سودآور است، امکان اخذ اقامت موقت ترکیه نیز وجود دارد، مانند خرید ملک در ترکیه (هر شهر) به ارزش 800000 لیر و تمدید آن. گذراندن ملک هر ساله اقامت، لطفا توجه داشته باشید که با اخذ و تمدید چنین اقامتی پس از 5-8 سال (یعنی از طریق اسناد ملکی) می توانید پاسپورت ترکیه را برای خود و خانواده خود نیز دریافت کنید. اخذ شده.
اگر مبلغ سرمایه گذاری شما در ملک حداقل 250000 دلار باشد، می توانید بلافاصله پس از خرید برای تابعیت ترکیه اقدام کنید و طی 3 تا 4 ماه پاسپورت ترکیه را دریافت کنید که یکی از مهمترین مزایای سرمایه گذاری در ترکیه است. این را می توان به این دلیل ذکر کرد که شما نیز این مبلغ را در ملک سرمایه گذاری سرمایه گذاری می کنید و هر سال علاوه بر قدردانی، درآمد اجاره ماهانه آن ملک را برای خود و خانواده خود کسب می کنید. همچنین در مدت زمان کوتاهی تابعیت کشور را دریافت خواهید کرد.
ترکیه 2- سپرده بانکی سرمایه گذاری
این روش یکی از متداول ترین روش های سرمایه گذاری در دنیاست، افراد با پول زیاد برای اقامت ماهانه ترکیه به همراه پاسپورت ترکیه اقدام می کنند.برای استفاده از این روش باید حداقل 500000 دلار به بانک سرمایه گذاری ترکیه پرداخت کنید. البته در این خصوص مدت سه سال در نظر گرفته شده و فرد باید حداکثر ظرف مدت سه سال پس از واریز اصل مبلغ را برداشت کند. با افتتاح حساب سپرده در بانک ترکیه می توان برای اقامت اقدام کرد. زمانی که متقاضی فرم درخواست و مدارک خود را برای افتتاح حساب سپرده در ترکیه ارسال کرد، می تواند با انجام مراحل زیر اقامت و شهروندی ترکیه را با درصد موفقیت بالا دریافت کند.
3-سرمایه گذاری با خرید اوراق قرضه
فروش اوراق قرضه و سهام توسط دولت ترکیه و اعطای اقامت و شهروندی ترکیه رونق گرفته است زیرا اقتصاد ترکیه با چالش های زیادی روبرو است. برای استفاده از این مدل باید حداقل 500000 دلار داشته باشید و با خرید اوراق قرضه دولتی یا سهام در ترکیه از آن برای سرمایه گذاری استفاده کنید. در صورت داشتن سهام یا اوراق قرضه به مدت حداقل 3 سال می توانید تابعیت و اقامت ترکیه را دریافت کنید. لازم به ذکر است طی این 3 سال، اوراق بهادار یا سهام اشخاص حقیقی توسط وزارت صنعت و فناوری ترکیه تنظیم می شود.
4-سرمایه گذاری در بورس ترکیه
برای سرمایه گذاری در بازار سهام ترکیه، باید حداقل 500000 دلار سهام خریداری کنید. همچنین در صورت داشتن این سهام برای حداقل 3 سال، واجد شرایط اقامت خواهید بود. شایان ذکر است، بازار سهام ترکیه در سال‌های اخیر، به ویژه بین سال‌های 2007 تا 2017، رشد چشمگیری داشته است.
5-سرمایه گذاری و کارآفرینی
افرادی که با سرمایه گذاری به تجارت سرمایه گذاری و ایجاد شغل می پردازند به شرایط اخذ تابعیت ترکیه بسیار نزدیک خواهند بود. به خصوص افرادی که دارای روحیه کارآفرینی هستند می توانند برای حداقل 50 شهروند ترکیه شغل ایجاد کنند.همچنین لازم به ذکر است که این افراد در ترکیه از بیمه تامین اجتماعی رایگان توسط دولت ترکیه برخوردار خواهند شد.
6. واردات و صادرات
اگر بتوانید با سرمایه قابل توجهی وارد ترکیه شوید و در بخش واردات و صادرات فعال شوید، سودآوری و روحیه کارآفرینی قابل توجهی در این کشور به دست خواهید آورد و از مزایای دیگری نیز برخوردار خواهید شد.
7. برندهای سودآور بخرید
با کمی تحقیق و مشاوره از شرکت های سرمایه گذاری ترکیه می توانید اطلاعات لازم را در مورد برندهای سودآور مختلف این کشور به دست آورید و سرمایه مناسبی برای خرید یکی از برندهای سودآور و یا اخذ نمایندگی آنها داشته باشید. برای این شرکت در صورت ثبت علامت تجاری در ترکیه، امکان اخذ پاسپورت ترکیه از این طریق و سرمایه گذاری وجود دارد.
بررسی اجمالی اقتصاد ترکیه
ترکیه، ایران، ارمنستان، گرجستان، عراق، سوریه و سایر کشورهای همسایه و همچنین بلغارستان، یونان و سایر کشورهای اروپایی از نظر حمل و نقل و تجارت شرایط سرمایه گذاری خوبی دارند.
اقتصاد ترکیه طی قرن‌ها فراز و نشیب‌های زیادی را تجربه کرده است و هر زمان که این شانس را داشته باشد که در کنار اروپا و آمریکا باشد، به نظر می‌رسد که اقتصاد، اعتبار و ارز بهتری را تجربه کرده است.
احساسات ناسیونالیستی مردم ترکیه بسیار قوی است و با اتحاد بی‌نظیر آنها در قرن گذشته، بین استقلال اقتصادی و سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف، هر چند به کندی پیشرفت حاصل شده است.
ترکیه در یکی از حساس ترین و شاید مهم ترین مناطق جهان واقع شده است، موقعیت آن بسیار مهم و دشوار است. ترکیه چهارراه شمال غرب آسیا و اروپا است و بسیاری از کشورها به ویژه ایران از خاک این کشور برای حمل و نقل کالا و انرژی استفاده می کنند.
اقتصاد ترکیه مبتنی بر بخش‌های بومی و مدرن است.ترکیه هر دو مشکل را حل می کند و مهم است که از ریشه های عمیق خود استفاده کند و از روند خودرو و فناوری مدرن عقب نماند. تولید ناخالص داخلی ترکیه در رتبه سیزدهم جهان و نوزدهم در جهان قرار دارد.
این کشور در حال حاضر در زمینه کشتی سازی پیشرفت کرده و محصولات آن به کشورهای اروپایی نیز صادر می شود. مانند کشورهای اروپایی مانند آلمان، کشورهای خاورمیانه از جمله ایران و عراق نیز واردات زیادی از ترکیه دارند.
مزایای سرمایه گذاری در ترکیه
یکی از مهمترین چیزهایی که قبل از سرمایه گذاری در ترکیه باید بدانید، مزایایی است که از سرمایه گذاری در ترکیه دریافت می کنید. با توجه به مزایای فراوانی که دارد، بسیاری از ایرانیان را به سرمایه گذاری کشور می کشاند.
البته ممکن است این مزایا برای برخی افراد صدق نکند، همانطور که ممکن است برای برخی دیگر صدق نکند. بنابراین، قبل از انجام آزمایش باید از این فواید آگاه باشید. ما در بحث های قبلی به برخی از این مزایا اشاره کردیم، اما از این فرصت استفاده کردیم و همه آنها را بررسی کردیم تا بتوانید از نزدیک آنها را ببینید.
اخذ تابعیت ترکیه
یکی از بزرگترین دلایل و مزایای دریافت سرمایه گذاری در ترکیه، اخذ تابعیت ترکیه است. سرمایه گذاری در ترکیه یکی از راه هایی است که افراد به دنبال اخذ تابعیت و تابعیت ترکیه هستند. اگر می خواهید به این کشور مهاجرت کنید و می خواهید در نهایت تابعیت ترکیه را دریافت کنید، یکی از کم دردسرترین و مطمئن ترین روش ها سرمایه گذاری است.
این روش برای کسانی مناسب است که سرمایه مناسبی دارند و از آن سرمایه برای اخذ تابعیت دوم استفاده می کنند. پس اگر سرمایه گذاری توانایی دارید و به دنبال راه حلی مناسب برای اخذ تابعیت ترکیه هستید، این روش را از دست ندهید.انواع سرمایه گذاری در ترکیه
راه های مختلفی برای دریافت سرمایه گذاری در ترکیه وجود دارد. هر حالت مزایای خاص خود را دارد و برای افراد خاصی مناسب است. اگر به دنبال سرمایه گذاری در ترکیه هستید، ابتدا باید نوع سرمایه گذاری خود را تعیین کنید تا بتوانید سرمایه گذاری قابل اعتمادتر و دقیق تری را انتخاب کنید.
به همین دلیل درک راه های ممکن سرمایه گذاری در ترکیه یکی از مهمترین مراحل است. در اینجا چند راه برای دریافت سرمایه گذاری در ترکیه آورده شده است. امیدواریم با مطالعه این جداول و آشنایی با آن ها بتوانید انتخاب خوبی داشته باشید.
با خرید ملک در ترکیه سرمایه گذاری دریافت کنید
سرمایه گذاری در ترکیه خرید ملک یکی از مواردی است که ایرانیان عزیز به آن اهمیت می دهند. این یک سرمایه گذاری بالقوه سریع و عالی است. در واقع، مهاجران پول خود را در بازار و ریسک های موجود قرار نمی دهند، بلکه در مسیر پیشرفت و سود قرار می گیرند.
یکی از راه های اصلی دریافت سرمایه گذاری در ترکیه خرید ملک در ترکیه است. ارزش ملک خریداری شده باید حداقل 250000 دلار باشد و ملک نباید به مدت 3 سال فروخته شود. با سرمایه گذاری در صنعت املاک و مستغلات، می توانید اجازه اقامت در ترکیه را دریافت کنید. بنابراین این روش سرمایه گذاری در ترکیه یکی از راه های اخذ اقامت ترکیه می باشد.

سرمایه گذاری را در ترکیه با سپرده بانکی دریافت کنید
اخذ سرمایه گذاری در ترکیه از طریق بانک موضوع مهم دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد، قوانین جاری در این زمینه به ویژه قوانین محلی ترکیه مورد توجه قرار گیرد و اطلاعات لازم به دست آید.
با این کار می توانید حساب بانکی و وجوهی در یکی از بانک های ترکیه داشته باشید. بنابراین شما باید در مدت سه سال در بانک سرمایه گذاری ترکیه 500000 دلار کسب کنید و این پول را به حساب خود واریز کنید.

با خرید سهام، سرمایه گذاری را در ترکیه دریافت کنید
دولت ترکیه سرمایه گذاری را برای خرید اوراق قرضه و سهام برای تقویت رشد و توسعه اقتصادی خود تایید کرده است.بودجه اولیه 500000 دلار تعیین شده است و هر کسی که قصد دارد از این طریق به سرمایه گذاری ترکیه سفر کند باید این پول را به حساب بانکی خود واریز کند. این نوع سرمایه گذاری می تواند مسکن برای سرمایه گذاران در ترکیه فراهم کند.
در سال های اخیر، ایرانی ها نیز از خرید اوراق قرضه دولتی از سرمایه گذاری ترکیه مطلع شده اند. در این راستا، مشورت با وکیل یا مشاوری که موضوع را درک کرده و در مناسب ترین زمان بهترین تصمیم را می گیرد، مهم است.
سرمایه گذاری در ترکیه، برای همه شرکت هایی که از طریق مسکن سرمایه گذاری مهاجرت می کنند توصیه نمی شود، اما احتمالا یکی از مهم ترین و سریع ترین فرآیندها در این زمینه است. مراقب باش.

با خرید اوراق قرضه و سهام سرمایه گذاری را در ترکیه دریافت کنید
یکی از شروط این رویکرد سرمایه گذاری در ترکیه عدم فروش اوراق قرضه به مدت حداقل 3 سال است. سرمایه گذاری حداقل 500000 دلار باید توسط وزارت دارایی و اداری ترکیه تایید شود.
دولت ترکیه سرمایه گذاری را برای خرید اوراق قرضه و سهام برای تقویت رشد و توسعه اقتصادی خود تایید کرده است. بودجه اولیه 500000 دلار تعیین شده است و هر کسی که قصد دارد از این طریق به سرمایه گذاری ترکیه سفر کند باید این پول را به حساب بانکی خود واریز کند. این نوع سرمایه گذاری می تواند مسکن ترکیه را برای سرمایه گذاران به ارمغان بیاورد.
این امر زیر نظر وزارت امور خارجه ترکیه انجام می شود و یکی از شروط اصلی و مهم این گونه سرمایه گذاری برای اخذ اقامت ترکیه، حفظ اوراق خریداری شده به مدت حداقل 3 سال است.
در غیر این صورت به خارجی ها تابعیت ترکیه داده نمی شود. در واقع، سرمایه گذاران حق خرید یا فروش سهام خود را به مدت 3 سال برای اخذ اقامت در کشور ندارند، وزارت صنعت و فناوری ترکیه چنین سرمایه گذاری را تنظیم می کند.مزایای مهم سرمایه گذاری در ترکیه
سرمایه گذاری در هر کشوری مزایای واقعی دارد. ترکیه نیز از این قاعده مستثنی نیست و سرمایه گذاری مزایای زیادی برای سرمایه گذاران و خانواده های آنها دارد.
پاسپورت های ترکیه جزو 20 پاسپورت برتر دنیا هستند و 10 سال اعتبار دارند. همچنین مادام العمر خواهد بود. حضور سرمایه گذاران در ترکیه غیر ضروری است. برای سفر به 148 کشور و 26 کشور شینگن نیازی به ویزا نیست.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سرمایه گذاری در ترکیه اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *