سرمایه گذاری در ترکیه

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری ترکیه
خارجیانی که مایل به تمدید اقامت خود در ترکیه پس از اتمام دوره ویزا هستند، که مایل به معافیت از ویزا هستند یا می خواهند 90 روز یا بیشتر بمانند باید اجازه اقامت دریافت کنند. برای درخواست اجازه اقامت کوتاه مدت، یک مشاور املاک ترکیه که معامله ای دارد یا قصد انجام معامله را دارد، باید مدارک زیر را به اداره مهاجرت منطقه ای (Göçðdaresi) ارسال کند و درخواست را ارائه دهد. اجازه اقامت کوتاه مدت تا 2 سال معتبر است (سیستم مسکن الکترونیکی) و در صورت عدم استفاده به مدت 6 ماه لغو می شود.
 اولین درخواست
 درخواست اجازه اقامت
 اصل و کپی پاسپورت یا مدارک سفر
 4 قطعه عکس گذرنامه
گواهی حمایت مالی در طول اقامت شما
 دعوت نامه ها یا اسناد صادر شده توسط فرد یا شرکت تماس.
برای بیمه درمانی معتبر (یکی از موارد زیر کافی است):
نشان دادن دسترسی به خدمات پزشکی ترکیه تحت قراردادهای اجتماعی دوجانبه
 مدارک ارائه شده توسط سازمان تامین اجتماعی
ارسال درخواست به سامانه تامین اجتماعی برای پوشش بیمه سلامت همگانی
بیمه سلامت خصوصی
شرایط اخذ پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه گذاری
قانون حاکم بر اجرای قانون تابعیت ترکیه اخیراً تغییر کرده است. قوانین جدید به خارجی هایی که حداقل یکی از گزینه های سرمایه گذاری زیر را دارند اجازه می دهد تا برای خود و خانواده خود تابعیت ترکیه (TC) را دریافت کنند. اگر ملک سرمایه گذاری ظرف 3 سال آینده فروخته نشود، حداقل سرمایه گذاری 250,000 دلار آمریکا تعیین می شود. این مبلغ اخیرا از 1 میلیون دلار به 250 هزار دلار کاهش یافته است. ارزش این پول برابر لیر ترکیه است).
یک سرمایه گذاری ثابت حداقل 500000 دلار آمریکا برای یک بانک ترکیه ای لازم است تا حداقل به مدت 3 سال سپرده نقدی 500000 دلار آمریکا (یا معادل لیر ترکیه) به مبلغ 500000 دلار آمریکا داشته باشد.این سرمایه گذاری باید توسط وزارت دارایی، وزارت صنعت و فناوری تایید شود. تابعیت ترکیه برای اوراق قرضه دولتی به مدت حداقل سه سال و تایید سرمایه گذاری توسط خزانه داری یا خرید سهام سرمایه گذاری با حداقل 500000 دلار آمریکا در کمترین زمان ممکن است. این بدان معناست که شما می توانید برای خود و خانواده خود تابعیت ترکیه را دریافت کنید. مهاجرت همسران و فرزندان (18 سال و زیر 18 سال) در صورتی مناسب است که هر یک از گزینه های ذکر شده در سرمایه گذاری مطابق با انتخاب شما ادامه داشته باشد و شرایط لازم را داشته باشد.
چه مدت طول می کشد تا کل خانواده تابعیت ترکیه را دریافت کنند؟ برای اخذ تابعیت ترکیه و پاسپورت ترکیه برای متقاضی اصلی (سرمایه گذار) و سایر اعضای خانواده، در صورتی که تمامی مدارک قبل و بعد از ثبت نام تهیه و تنظیم شده باشد و به درستی کار شده باشد معمولاً 3 تا 6 ماه زمان می برد. با توجه به اصلاحات اخیر در قانون تابعیت، کل زمان برای شهروندی ترکیه خانواده ها در سال 2019 تنها 60 روز است. ترکیه سرمایه گذاری
علاوه بر تابعیت و تابعیت، سرمایه گذاری ترکیه مزایای دیگری نیز ارائه می دهد.
یکی از ساده ترین و سریع ترین راه ها برای دریافت شهروندی ترکیه مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری است. بنابراین، بسته به مبلغ اعلام شده برای سرمایه گذاری در زمان های مختلف در بخش های مختلف اقتصادی کشور، می توانید برای اقامت موقت و سپس برای اقامت دائم اقدام کنید. لطفاً توجه داشته باشید که مبالغ سرمایه گذاری ممکن است سالانه در بخش های مختلف اقتصادی و شهرهای این کشور اعلام شود و مبالغ اعلام شده در سال 2019 ممکن است همیشه قابل اعتماد نباشد. ما در حال برنامه ریزی سرمایه گذاری در ترکیه در سال 2022 هستیم.با این حال، مقدار مورد نیاز برای سرمایه گذاری از یک رشته به زمین دیگر متفاوت است و می تواند از یک رشته به زمین دیگر بسیار متفاوت باشد. بنابراین قبل از تصمیم گیری نهایی و برنامه ریزی برای این اقدام، لازم است از مشاوره سرمایه گذاری در ترکیه بهره مند شوید.
روش سرمایه گذاری ترکی
• سرمایه گذاریA با خرید ملک در ترکیه
• سرمایه گذاری با سپرده های بانکی در ترکیه
• اوراق قرضه سرمایه گذاریA بخرید
• سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار ترکیه
• سرمایه گذاری با روحیه کارآفرینی
• واردات و صادرات
• یک برند سودآور بخرید
1-ترکیه سرمایه گذاری با خرید ملک
سرمایه گذاری یکی از رایج ترین روش های خرید ملک در ترکیه است. این بسته به نوع و ارزش ملک خریداری شده دارای مزایای مختلفی است.
هنگام خرید ملک در ترکیه، علاوه بر سرمایه گذاری برای املاکی که به عنوان سودآور شناخته می شوند، می توانید یک اقامتگاه موقت در ترکیه نیز دریافت کنید. به عنوان مثال، می توانید ملکی به ارزش 800000 لیر در ترکیه خریداری و گسترش دهید. .. من هر سال از طریق ملک زندگی می کنم. همچنین می توانید با اخذ و تمدید این نوع اقامت پس از 5-8 سال (یعنی از طریق اسناد ملکی) پاسپورت ترکیه برای خود و خانواده اش تهیه کنید. دريافت كردن.
اگر دارایی شما دارای مبلغ سرمایه گذاری 250000 دلار یا بیشتر است، می توانید بلافاصله پس از خرید برای شهروندی ترکیه درخواست دهید و پاسپورت ترکیه خود را در عرض 3 تا 4 ماه دریافت کنید. این یکی از مهمترین مزایای سرمایه گذاری در ترکیه است. زیرا ما نیز این مبلغ را در املاک سرمایه گذاری سرمایه گذاری می کنیم و هر ساله علاوه بر ارزش افزوده می توانیم علاوه بر خود و خانواده، درآمد اجاره ماهانه ملک را نیز کسب کنیم. همچنین می توانید در مدت زمان کوتاهی تابعیت این کشور را دریافت کنید.
2-ترکیه سرمایه گذاری با سپرده بانکی
این روش یکی از متداول ترین روش های سرمایه گذاری در دنیاست و کسانی که سرمایه زیادی دارند برای اقامت ماهانه و پاسپورت ترکیه در ترکیه اقدام می کنند.برای استفاده از این روش باید حداقل 500000 دلار به سرمایه گذاری به TurkishBank پرداخت کنید. البته در این خصوص مدت 3 سال در نظر گرفته می شود و تا 3 سال بعد نباید اصل مبلغ را از زمان واریز برداشت کرد. شما می توانید با افتتاح حساب پس انداز در یکی از بانک های ترکیه برای اقامت اقدام کنید. زمانی که متقاضی درخواست را به همراه مدارک افتتاح حساب پس انداز در ترکیه ارائه کرد، متقاضی می تواند مراحل زیر را برای اخذ اقامت و شهروندی ترکیه با درصد موفقیت بالا انجام دهد.
3-سرمایه گذاری با خرید اوراق قرضه
از آنجایی که اقتصاد ترکیه با چالش های زیادی روبرو بوده است، دولت ترکیه در فروش اوراق قرضه و سهام و در ازای اعطای اقامت و شهروندی ترکیه رونق داشته است. برای استفاده از این مدل به حداقل 500000 دلار نیاز دارید و باید اوراق قرضه دولتی یا سهام در ترکیه خریداری کنید و از آنها برای سرمایه گذاری استفاده کنید. اگر بیش از 3 سال سهام یا اوراق قرضه دارید، می توانید تابعیت و اقامت ترکیه را دریافت کنید. لازم به ذکر است که طی سه سال گذشته اوراق یا سهام اشخاص حقیقی تحت نظارت وزارت صنعت و فناوری ترکیه بوده است.
4-سرمایه گذاریA در بورس ترکیه
برای سرمایه گذاری در بازار سهام ترکیه، باید حداقل 500000 دلار سهام بخرید. اگر این سهام را بیش از 3 سال نگه دارید، واجد شرایط اقامت نیز هستید. لازم به ذکر است که بازار سهام ترکیه در سال های اخیر به ویژه بین سال های 2007 تا 2017 رشد چشمگیری داشته است.
5-سرمایه گذاری و کارآفرینی
کسانی که کارآفرینی سرمایه گذاری را نشان می دهند و در سرمایه گذاری ایجاد شغل می کنند به شرایط اخذ تابعیت ترکیه بسیار نزدیک هستند. به خصوص افرادی که دارای روحیه کارآفرینی هستند می توانند برای حداقل 50 شهروند ترکیه شغل ایجاد کنند.همچنین لازم به ذکر است که این افراد در ترکیه از حق بیمه تامین اجتماعی رایگان دولت ترکیه برخوردار می شوند.
6. واردات و صادرات
اگر بتوانید با سرمایه هنگفتی وارد ترکیه شوید و در زمینه واردات و صادرات نقش فعالی داشته باشید، سودآوری و کارآفرینی زیادی در این کشور به دست خواهید آورد و از مزایای دیگری نیز برخوردار خواهید شد.
7. یک برند سودآور بخرید
با کمی تحقیق و مشاوره از شرکت های سرمایه گذاری ترکیه می توانید اطلاعات مورد نیاز خود را در مورد انواع برندهای سودآور این کشور به دست آورید و یکی از برندهای سودآور را خریداری کرده و نماینده بگیرید سرمایه مناسبی برای انجام وجود دارد. برای این شرکت اگر علامت تجاری در ترکیه به ثبت رسیده باشد می توانید با این و روش سرمایه گذاری پاسپورت ترکیه بگیرید.
مروری بر اقتصاد ترکیه
ترکیه در کنار کشورهای همسایه مانند ایران، ارمنستان، گرجستان، عراق و سوریه و کشورهای اروپایی مانند بلغارستان و یونان شرایط خوبی برای سرمایه گذاری در حمل و نقل و تجارت دارد.
اقتصاد ترکیه در چند قرن اخیر فراز و نشیب های زیادی را تجربه کرده است و به نظر می رسد هر زمان که اروپا و آمریکا خوش شانس بوده، اقتصاد، اعتبار و پول بهتری را تجربه کرده است.
احساس بسیار قوی ناسیونالیسم در میان مردم ترکیه و با اتحاد بی نظیر قرن گذشته، آنها به سمت استقلال اقتصادی و پیشرفت در بین بخش های مختلف سرمایه گذاری حرکت کرده اند، هرچند به کندی.
ترکیه در یکی از حساس ترین و شاید مهم ترین مناطق جهان قرار دارد و موقعیت جغرافیایی آن بسیار مهم و دشوار است. ترکیه محل تلاقی شمال غرب آسیا و اروپا است و بسیاری از کشورها به ویژه ایران از خاک ترکیه برای حمل و نقل کالا و انرژی استفاده می کنند.
اقتصاد ترکیه بر دو بخش بومی و مدرن استوار است.ترکیه به هر دوی این مسائل می پردازد و مهم است که از ریشه های عمیق خود برای همگام شدن با روند خودرو و فناوری مدرن استفاده کند. ترکیه از نظر تولید ناخالص داخلی در رتبه سیزدهم جهان و در رتبه نوزدهم جهان قرار دارد.
این کشور در حال حاضر در زمینه کشتی سازی پیشرفت کرده و محصولات آن به کشورهای اروپایی نیز صادر می شود. علاوه بر کشورهای اروپایی مانند آلمان، کشورهای خاورمیانه از جمله ایران و عراق نیز واردات زیادی از ترکیه دارند.
مزایای سرمایه گذاری در ترکیه
یکی از مهمترین چیزهایی که باید قبل از سرمایه گذاری ترکیه بدانید، مزایایی است که از ترکیه سرمایه گذاری دریافت می کنید. با توجه به مزایای فراوانی که دارد، ایرانیان زیادی را به سمت سرمایه گذاری در این کشور جذب کرده است.
البته ممکن است این مزایا برای برخی در دسترس نباشد زیرا ممکن است برای برخی دیگر مناسب نباشد. به همین دلیل، قبل از شرکت در آزمون باید از این مزایا آگاه باشید. ما در بحث قبلی به برخی از این مزایا پرداختیم، اما همه آنها را بررسی کرده ایم تا بتوانیم آنها را از نزدیک ببینیم.
اخذ تابعیت ترکیه
یکی از بزرگترین دلایل و مزایای سرمایه گذاری در ترکیه اخذ تابعیت ترکیه می باشد. سرمایه گذاری ترکیه یکی از راه هایی است که افراد برای کسب تابعیت و تابعیت ترکیه تلاش می کنند. اگر می خواهید به این کشور مهاجرت کنید و در نهایت تابعیت ترکیه را دریافت کنید، یکی از دردسرسازترین و مطمئن ترین راه ها سرمایه گذاری است.
این روش برای کسانی مناسب است که سرمایه مناسبی دارند و از آن سرمایه برای اخذ تابعیت دوم استفاده می کنند. پس اگر توانایی سرمایه گذاری را دارید و به دنبال راه حلی مناسب برای اخذ تابعیت ترکیه هستید این روش را از دست ندهید.انواع سرمایه گذاری در ترکیه
راه های مختلفی برای دریافت سرمایه گذاری در ترکیه وجود دارد. هر کدام مزایای خاص خود را دارد و حالتی است که برای یک فرد خاص مناسب است. اگر به دنبال سرمایه گذاری در ترکیه هستید، ابتدا باید نوع سرمایه گذاری را تعیین کنید تا بتوانید سرمایه گذاری قابل اعتمادتر و دقیق تری را انتخاب کنید.
بنابراین شناخت روش های ممکن سرمایه گذاری در ترکیه یکی از مهمترین مراحل می باشد. در اینجا نحوه دریافت سرمایه گذاری در ترکیه آمده است: با مطالعه این اشکال و شناخت آن ها امیدواریم بتوانید انتخاب های خوبی داشته باشید.
ترکیه سرمایه گذاری با خرید املاک و مستغلات
سرمایه گذاری در ترکیه خرید ملک یکی از دغدغه های ایرانیان عزیز می باشد. این به طور بالقوه سریع و عالی سرمایه گذاری است. در واقع، مهاجران به جای اینکه پول خود را در دست بازار و ریسک های مرتبط با آن بگذارند، در روند پیشرفت و سودآوری هستند.
یکی از راه های اصلی سرمایه گذاریA در ترکیه خرید ملک در ترکیه است. ارزش ملک خریداری شده باید حداقل 250000 دلار باشد و ملک نباید به مدت 3 سال فروخته شود. املاک و مستغلات سرمایه گذاری به شما اجازه می دهد تا اجازه اقامت در ترکیه را دریافت کنید. به همین دلیل این روش سرمایه گذاری در ترکیه یکی از راه های اخذ اقامت ترکیه می باشد.

ترکیه سرمایه گذاری با سپرده های بانکی
سرمایه گذاری ترکیه از طریق بانک ها موضوع مهم دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد و لازم است قوانین جاری در این زمینه به ویژه قوانین محلی ترکیه در نظر گرفته شود و اطلاعات لازم به دست آید.
به این ترتیب یکی از بانک های ترکیه دارای حساب بانکی و پول است. بنابراین، شما باید 500000 دلار به مدت 3 سال در بانک سرمایه گذاری ترکیه کسب کنید و آن پول را به حساب خود بریزید.

ترکیه سرمایه گذاری با خرید سهام
دولت ترکیه سرمایه گذاری را هنگام خرید اوراق قرضه و سهام برای رشد و توسعه اقتصادی تایید کرده است.سرمایه اولیه 500000 دلار تعیین شده است و هر کسی که قصد دارد از این طریق به سرمایه گذاریA در ترکیه برود باید این پول را در حساب بانکی خود داشته باشد. این نوع سرمایه گذاری می تواند مسکن برای سرمایه گذاران ترکیه ای فراهم کند.
در سال های اخیر، ایرانی ها نیز متوجه شده اند که از سرمایه گذاری ترکیه اوراق قرضه دولتی می خرند. در این زمینه آگاهی از این موضوع و مشورت با وکیل یا مشاوری که در مناسب ترین زمان بهترین تصمیم را می گیرد بسیار مهم است.
سرمایه گذاری ترکیه شرکتی را برای همه مهاجران از طریق مسکن سرمایه گذاری توصیه نمی کند، اما می تواند یکی از مهم ترین و سریع ترین فرآیندها در این زمینه باشد. مراقب باش.

ترکیه سرمایه گذاری با خرید اوراق قرضه و سهام
یکی از شرایط این روش سرمایه گذاری در ترکیه این است که اوراق قرضه حداقل تا 3 سال فروخته نشود. سرمایه گذاری حداقل 500000 دلار باید توسط وزارت دارایی ترکیه تایید شود.
دولت ترکیه سرمایه گذاری را هنگام خرید اوراق قرضه و سهام برای رشد و توسعه اقتصادی تایید کرده است. سرمایه اولیه 500000 دلار تعیین شده است و هر کسی که قصد دارد از این طریق به سرمایه گذاریA در ترکیه برود باید این پول را در حساب بانکی خود داشته باشد. این نوع سرمایه گذاری می تواند مسکن ترکیه را برای سرمایه گذاران به ارمغان بیاورد.
این امر زیر نظر وزارت امور خارجه ترکیه انجام می شود و یکی از شروط اصلی و مهم این نوع سرمایه گذاری برای اخذ اقامت ترکیه، نگهداری اوراق خریداری شده به مدت حداقل 3 سال می باشد.
در غیر این صورت تابعیت ترکیه به اتباع خارجی تعلق نمی گیرد. در واقع سرمایه گذاران به مدت سه سال حق خرید یا فروش سهام برای اقامت در این کشور را ندارند و وزارت صنعت و فناوری ترکیه چنین سرمایه گذاری را تنظیم می کند.مزایای قابل توجه سرمایه گذاری در ترکیه
سرمایه گذاری در هر کشوری مزایای واقعی دارد. ترکیه نیز از این قاعده مستثنی نیست، سرمایه گذاری مزایای بسیاری را برای سرمایه گذاران و خانواده های آنها به ارمغان می آورد.
پاسپورت های ترکیه در لیست 20 پاسپورت برتر جهان قرار دارند و 10 سال اعتبار دارند. همچنین باعث افزایش طول عمر می شود. لازم نیست در ترکیه سرمایه گذار داشته باشید. شما می توانید بدون ویزا به 148 کشور و 26 کشور شینگن سفر کنید.

برای مطالعه بیشتر در این رابطه به سایت ترامند مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *