خرید میلگرد در مشهد

میلگرد که به عنوان فولاد میلگرد نیز شناخته می شود، یک میله فولادی یا شبکه سیم فولادی است که در بتن مسلح و سازه های بنایی برای تقویت و تثبیت بتن در حالت کششی استفاده می شود. برای بهبود کیفیت چسبندگی بتن، سطح میلگرد اغلب برجسته می شود.

آرماتورهای میلگرد میله هایی هستند که برای تقویت و تقویت بتن تحت کشش استفاده می شوند. فایبرگلاس در پروژه های خاصی محبوب است زیرا خوردگی نمی کند و مغناطیسی نیست، اما معمولاً از فولاد ساخته می شود. فولادهای میلگرد در اندازه ها، گریدها و انواع مختلف برای پشتیبانی از سازه های مختلف موجود هستند.

انواع مختلفی از میلگرد از نظر طول و قطر وجود دارد، اما به طور کلی تنها شش نوع میلگرد وجود دارد: اروپایی (آلیاژ کربن، منگنز، سیلیکون و غیره). فولاد کربنی (اصلی میلگرد “سیاه”)؛ گالوانیزه؛ پوشش اپوکسی؛ پلیمر تقویت شده با الیاف شیشه (GFRP)؛ و از فولاد ضد زنگ ساخته شده است.

تفاوت فولاد تقویت کننده و فولاد سازه ای در این است که معمولاً در ترکیب با سازه های بتنی و بنایی برای تقویت و آرماتور استفاده می شود. در این شرایط، فولاد استحکام کششی که بتن معمولاً فاقد آن است را فراهم می کند، در حالی که بتن مقاومت فشاری را ایجاد می کند.

پوشش اپوکسی میلگرد که میلگرد سبز نیز نامیده می شود، روی بتن در شرایط خورنده استفاده می شود. این ممکن است شامل قرار گرفتن در معرض نمک های ضد یخ یا محیط دریایی باشد. میلگرد اپوکسی مقاوم در برابر خوردگی یا پوشش میلگرد در سازه های زیر استفاده می شود: پل.

فولاد تقویت کننده با فولاد سازه ای متفاوت است زیرا اغلب در ترکیب با سازه های سیمانی و ملات برای تقویت و تقویت استفاده می شود. در این شرایط، فولاد استحکام کششی ایجاد می کند که برای سیمان کافی نیست، در حالی که سیمان استحکام کششی ایجاد می کند.تقویت کننده های میلگرد در قسمت های مختلف سیستم مانند فونداسیون ها، ستون ها، تاپ ها و … استفاده می شود. فولاد BAآجدار میلگرد علاوه بر ساخت و ساز، می تواند برای بسیاری از پروژه های ساختمانی مانند پل سازی، ایستگاه های GRT و سازه های مقاوم در برابر زلزله استفاده شود.

تولید و آماده سازی میلگرد 12 آجدار به صورت چرخشی انجام می شود. برای تولید آجدارB نورد گرم، شمش های فولادی در دماهای بالا ذوب می شوند و سپس از طریق جرثقیل هیدرولیک به کوره فرستاده می شوند. میلگرد با استفاده از غلتک های نصب شده بر روی ماشین دوار و با استفاده از نیروهای دینامیکی و فشاری به قطر دلخواه می رسد. این عملیات در چند مرحله انجام می شود.

میلگرد 12 آجدار معمولا در دو نوع A3 و A2 تولید و استفاده می شود. میلگرد آجدار A2 و A3 در حداقل استحکام محصول، حداقل استحکام کششی، سختی و تغییر طول متفاوت هستند. دو میلگرد نیز از طناب های مختلف برای شناسایی آسان ساخته شده اند. آنها طناب میلگرد A2 12 و طناب میلگرد A3 تولید می کنند.

با توجه به نوسانات بازار، قیمت تجهیزات میلگرد12 نیز متفاوت خواهد بود. رتبه میلگرد بر قیمت 12میلگرد تاثیر می گذارد. قیمت هر عدد میلگرد12 در دو استاندارد A2 و A3 منتشر شده است. کلاس میلگرد A3 کربن بیشتری مصرف می کند و استحکام و استحکام مکانیکی بالاتری دارد. با افزایش قدرت، قیمت میلگرد با 12 سرعت نیز افزایش می یابد. این بدان معنی است که قیمت میلگردآجدارBB3 کلاس 12 بالاتر از رتبه A2 است. همچنین قیمت میلگرد 12 به وزن هر کدام بستگی دارد. با توجه به وزن های مختلف برندهای مختلف میلگرد12آجدارB قیمت هر عدد میلگرد12آجدارآجدار نیز متفاوت خواهد بود.

12 میله آجدار A3 برای تغییر شکل های سازه ای و مکان هایی که روش های جوشکاری ممنوع است مناسب نیستند.میلگرد آجدار کلاس 12 A2 برای کارهای ساختمانی و خمشی مناسب است. توصیه می شود حتی الامکان به جز مواقع اضطراری جوش انجام شود.

میلگرد معمولا به صورت عمده و خرده فروشی خریداری می شود. ظرفیت هر میلگرد حدود 24 تن است و در صورت انجام مستقیم از کارخانه، محدودیت اندازه برای ظرفیت وجود دارد. اما در صورتی که مشتری چندین سایز ظرفیت میلگرد را درخواست کند، سفارش از انبار شرکت برای مشتری ارسال می شود، خریداران توجه داشته باشند که قیمت کارخانه برای ظرفیت میلگرد با قیمت خرده فروشی یکسان نیست.

میلگرد 12 آجدار معمولا در فرمت های A3 و A2 تولید و استفاده می شود. میلگرد آجدار A2 و A3 در حداقل استحکام محصول، حداقل استحکام کششی، سفتی و تغییر طول متفاوت هستند. 

همچنین می توانید برای مطالعه جامع تر در این باره به وب سایت فرداد فولاد مراجعه کرده یا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *