بهترین شهرها برای سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری خارجی امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است و افراد زیادی به سرمایه گذاری خارجی علاقه مند هستند. اساساً سرمایه گذاری زمانی اتفاق می افتد که شخصی برای چیزی یا چیزی پول پیشنهاد کند و انتظار داشته باشد که با بهره آن پول را بدست آورد. افراد با دیدگاه ها و اهداف متفاوت روی مهاجرت سرمایه گذاری می کنند. امروزه بیشتر سرمایه گذاری ها در خارج از کشور با هدف اخذ اقامت یا راه اندازی کسب و کار در کشور دیگری انجام می شود.

بسیاری از سرمایه داران ایرانی ترکیه را کشوری مناسب برای سرمایه گذاری می دانند زیرا امکان سرمایه گذاری در این کشور به دلیل پویایی اقتصاد ترکیه و بازار خدمات و رونق گردشگری است. بهترین سرمایه گذاری های تجاری در ترکیه با توجه به میزان سرمایه و بخش سرمایه گذاری مربوط به بخش های تولیدی، صنعتی و خدماتی است.

با توجه به پیشرفت های زیادی که در سال های اخیر در اقتصاد در حال توسعه آن صورت گرفته است، ترکیه به مرکز جذب سرمایه گذاران نهادی و فردی، سرمایه گذاری در بخش ساخت و ساز و مسکن تبدیل شده است. این کشور فرصت های خوبی را برای سرمایه گذاران خارجی فراهم می کند.

اگر شخصی قصد دارد برای سرمایه گذاری در ترکیه پاسپورت ترکیه بگیرد. او باید بداند که در صورت سرمایه گذاری در بخش اعلام شده توسط دولت ترکیه، می تواند تابعیت این کشور را دریافت کند. به طور کلی افراد می توانند طبق تعاریف بین المللی برای خود و خانواده خود تابعیت دریافت کنند. پروسه اخذ پاسپورت این کشور 3 تا 6 ماه به طول می انجامد که البته به دلیل سرمایه گذاری دولت ترکیه این زمان کاهش یافته است.

بهترین فرصت های سرمایه گذاری در ترکیه در شهرهای استانبول، ازمیر، بورسا و آنتالیا هستند که دارای ویژگی ها و مزایای سرمایه گذاری ویژه ای بوده که سرمایه گذاران را جذب می کند.

یکی از راه های سرمایه گذاری در ترکیه خرید اوراق قرضه، سهام و سپرده های بانکی است. سرمایه اولیه 500000 دلار است و فردی که از این طریق قصد سرمایه گذاری در ترکیه را دارد باید این مبلغ را در حساب بانکی خود داشته باشد. این نوع سرمایه گذاری می تواند اقامت ترکیه را برای سرمایه گذار فراهم کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *